درباره واحدهای بوتاکس و دیسپورت

درباره واحدهای بوتاکس و دیسپورت

دسترسی سریع به عنوان های مطالب :

واحدهای بین المللی برای اندازه گیری غلظت توکسین بوتولینوم

قبل از اینکه حتی به بررسی نحوه حل کردن توکسین ها بپردازیم لازم است بدانیم که واحدهایی که برای انواع برندها تعیین شده است با هم معادل نیستند. توکسین های بوتولین پروتئین های بسیار کوچکی هستند ، اما قدرت آنها نه در وزن بلکه در توانایی آنها برای تاثیر مداوم روی گیرنده های غشای پیش سیناپسی می باشد . به همین دلیل به جای اینکه وزن یا حجم واحد اندازه گیری توکسین باشد، از معیار فعالیت بیولوژیکی برای اندازه گیری استفاده شده است. واحدهای بین المللی برای اندازه گیری غلظت توکسین بوتولینوم استفاده شده است دو نوع می باشد :

• واحد Allergan (آمریکایی)

• واحد spaywood ( انگلیسی )

واحد Allergan (آمریکایی)

واحد Allergan برمبنای کمیت سنجش سلولی تعیین شده است. کمپانی آلرگان امریکا برای اندازه گیری واحدهای بوتاکس خود از واحد آلرگان استفاده کرده است و محصولات خود را در ویال های 50، 100 واحدی به بازار عرضه کرده است. کمپانی merz آلمان که زئومین را تولید میکند و کمپانی مدیتوکس کره که نورونوروکس را به بازار فرستاده است محصولات خود را برمبنای واحد آلرگان در ویال های 50 و 100 واحدی تولید کرده اند.
botox

واحد spaywood ( انگلیسی )

واحد Speywood مقدار کمی از توکسین بوتولینوم است که قادر است 50٪ از جمعیت ژنتیکی همگن موش ها را بکشد. شرکت آیسپین انگلیس مبنای اندازه گیری محصولات خود را واحد Speywood تعیین و در ویال های 500 و 300 واحدی به بازار فرستاده است . در ایران شرکت مصون دارو نیز واحد اندازه گیری مصپورت را Speywood تعیین و در ویال 500 واحدی به بازار ارائه کرده است.

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با سلام وسپاس بسیار عالی و کاربردی بود
  بدیهی است خانم دکتر بیدکی زحمت بسیاری در تحقیق و مطالعه موارد مطروحه داشته اند و توانسته اند بسیار شیوا وروان مطالب را منتقل کنند دکتر سیف

  • سلام.جناب دکتر سیف همکار محترم.
   ممنون از حضور سبزتان ،وجود شما باعث دل گرمی و پیشرفت ما می باشد.
   ضمنا آبدیت جدیدفیلم آموزشی بوتاکس طی چند روز آینده در سایت دکتر بیدکی قرار خواهد گرفت.
   با تشکر از شما
   گروه مجموعه دکتر بیدکی

 • سلام و عرض ارادت خدمت خانم دکتر عزیز
  ممنون از مطالب زیباتون چند تا کلیپ هم ازتون دیدم خیلی کاربردیو مثل خودتون عالی

  • سرکار خانم فاطمه همت نیا از اینکه مجموع آموزشی های دکتر بیدکی انتخاب کردین سپاسگزاریم و افتخار ما حضور سبز شما دوستان است
   سایتان مستدام

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف ویژه به مناسبت یلدا

30% OFF

مهلت تا پایان تخفیف باقی است

 • 00
  روز
 • 00
  ساعت
 • 00
  دقیقه

فرصت را از دست ندهید

سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید.
×