تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

دسترسی سریع به عنوان های مطالب :

یکی از درخواست های محبوب برای زیبایی و جوانسازی صورت است. با کمک این روش چین و چروک های پیشانی صاف و ابروهای افتاده درمان می شود و ماهیچه های بالای ابرو به طور موقت در موقعیت بالاتری قرار می گیرند. بوتاکس ابروها روشی غیر جراحی است که خبری از برش و برداشتن پوست نخواهد بود و خطوط سرسخت بین دو ابروها را صاف و با بالا کشیدن ماهیچه ها ابروها را لیفت می کند.

ابروهای افتاده و خطوط بین آن ها چهره را پیر و خسته نشان می دهد. هیچ کس از افتادگی و ظهور چین و چروک ها خوشش نمی آید. تزریق بوتاکس به صورت نیم تهاجمی موجب بالا رفتن ابروها می شود و نسبت به جراحی لیفت ابرو کاملا متفاوت است. در حالی که اثرات چشمگیری در حفظ جوانی صورت دارد و تنها با چند تزریق در نواحی مختلف پیشانی به نتیجه می رسد.

تفاوت ابرو بعد از تزریق بوتاکس

لیفت و لمینت و بوتاکس ابرو چیست؟

قبل از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو، خوب است بدانید روش های دیگری برای این کار وجود دارد. با کمی جستجو در مورد لیفت ابرو، با روش هایی همچون جراحی، لمینت و بوتاکس ابرو روبرو شدید. هر یک از این روش ها به شیوه خاصی طراحی شده اند و با توجه به نیازهای کاندیدای لیفت انتخاب می شود. پس برای آشنایی بیشتر با این راهکار به تعریف هر کدام به طور جداگانه می پردازیم: 

 1. لیفت جراحی ابرو؛  ماندگاری دائمی

 لیفت ابرو عمل جراحی با هدف رفع شلی و افتادگی قسمت های بالایی پیشانی است که موجب بالا رفتن ابروها می شود. همزمان با انجام این روش، چین و چروک های پیشانی نیز اصلاح می شود و فرد ظاهری جوان تر و شاداب تر خود را دوباره بدست می آورد. طی جراحی، برشی در خط مو ایجاد و پوست به سمت بالا کشیده می شود. بعد از آن ابروها در موقعیت مناسبی قرار می گیرند و پوست این ناحیه کاملا صاف و بدون هیچ خطی مشاهده خواهد شد.  

دوره درمانی لیفت ابرو کمی طولانی است، اما اثرات آن ماندگاری بلند مدتی دارد و بعد از بهبودی صورتی مهربان و شاداب تری را تجربه می کند.

 1. لمینت ابرو؛ بهترین روش آرایشی

لمینت ابرو روشی نسبتا جدید در زمینه آرایشی برای بالا بردن ابروها است که حالت ابروها را بهبود می بخشد. معمولا کسانی که ابروهای نازک و نامنظمی دارند از این روش استفاده می کنند تا ابروها پهن تر و کاملا صاف به نظر رسند. با کمک لمینت فضای خالی ابروها پر می شود و کم مو و نامنظمی آن ها کمتر به چشم می آید. اگر احساس می کنید استفاده از ژل کمی خسته کننده است و دوست دارید حالت لیفت ابروها دائمی باشد، لمینت ابروها به صورت نیمه دائمی موهای ابرو را بالا می برد و با انعطاف پذیری فوق العاده موجب شکل دادن موها به هر سمت دلخواه می شود. هرگز نگران شستشو ابروها نباشید، بعد از پاک کردن لوازم آرایش همچنان ابروها در جای خود باقی می مانند. هر زمان که احساس کردید موهای ابرو در حال بهم ریختگی است، دوباره برای ترمیم اقدام می کنید. 

 1. تزریق بوتاکس، محبوب دل ها

تزریق بوتاکس چیست؟

این روش، برخلاف جراحی نسبتا ساده است و در عرض چند دقیقه به پایان می رسد. متخصص زیبایی با کمک سم بوتولونیم دو عضله فرونتالیس پیشانی را مورد هدف قرار می دهد و چین و چروک و افتادگی ابروها را درمان می کند. این سم موجب فلج شدن عضلات پیشانی می شود و برای افتادگی شدید ابروها بهترین راهکار است. تاثیر بوتاکس روی جوانی چهره و تغییر حالت ابروها و چشم ها بی نظیر است و از افتادگی بیش از ابروها به خوبی جلوگیری می کند. 

از آنجاکه با افزایش سن پوست الاستین و کلاژن خود را از دست می دهد، خطوط مختلفی در صورت نمایان می شود و ابروها حالت افتادگی پیدا می کنند. جوانی چهره همیشه با تولید کلاژن رابطه مستقیم دارد و هر چه کلاژن بیشتر، استحکام و دوام سلول ها بیشتر خواهد شد.

 

اگر اهل یاد گیری هستی آموزش تزریق بوتاکس  را مشاهده کنید.

تفاوت لیفت و لمینت و بوتاکس ابرو 

تفاوت لیفت و لمینت و بوتاکس ابرو 

ابروها یکی از اعضای مهم در صورت هستند که حالت و پرپشت آن ها تاثیر زیادی روی زیبایی چهره می گذارد. به همین خاطر، نه تنها در اقدامات زیبایی و روش های تهاجمی و نیمه تهاجمی مورد استقبال قرار گرفته است؛ بلکه در حوزه آرایشی نیز روش هایی همچون لمینت ابرو برای حالت بخشیدن به آن پیشنهاد می شود. حال در این قسمت به بررسی تفاوت لیفت و لمینت و بوتاکس ابرو می پردازیم:

 

تفاوت لیفت و بوتاکس ابرو:

 • لیفت ابروها روشی جراحی است که موجب برداشتن پوست اضافه، شل شده و چروک پیشانی می شود. اما تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو تنها بر پایه سم بوتولونیوم طراحی شده است.
 • نتایج جراحی در طولانی مدت ماندگاری دارد و حدود 10 سال یا بیشتر حالت ابروها را تغییر می دهد. در حالی که بوتاکس اثرات کوتاه مدتی دارد و بعد از چند ماه برای حفظ نتیجه باید تزریق شود. 
 • بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله به فعالیت های روزانه خود رسیدگی می کنید و نیازی به گذراندن دوره نقانت نیست. اما لیفت ابروها با جراحی نیاز به مراقبت های جدی تر دارد و باید مدتی را برای بهبود زخم ها بگذرانید. 
 • درمان های تزریقی نسبت به جراحی با کبودی، تورم و درد کمتری همراه است. 
 • بوتاکس در مدت زمان کوتاهی حدود 15 دقیقه تزریق می شود، اما جراحی لیفت کمی طولانی تر است و احتمالا حدود 30 دقیقه الی یک ساعت زمان می برد.
 • هزینه بوتاکس نسبت به جراحی لیفت مقرون به صرفه تر است.
 • با لیفت ابرو مشکل افتادگی پوست قابل رفع است. اما بوتاکس تنها مشکلات سطحی افزایش سن را درمان می کند.

تفاوت بوتاکس و لمینت ابرو: 

 • لمینت ابرو در مراکز آرایشی انجام می شود و آرایشگرها با کمک متریال و چسب های گیاهی حالت ابروها را به سمت بالا تغییر می دهند. . در حالی که بوتاکس روشی کاملا تخصصی است و توسط متخصصان زیبایی و پوست انجام می شود. 
 • این کار موجب پرپشت نشان دادن ابروها و تار موها ضخیم تر از حالت قبل می شود. این روش بیشتر جنبه زیبایی و خوشرنگ و لعاب شدن دارد، اما بوتاکس روی تغییر حالت و موقعیت ابروها تاثیرگذار است.
 • معمولا کسانی که از موهای بی جهت و افتاده ابروهایشان اذیت می شوند، لمینت ابرو را انتخاب می کنند. اما افراد دارای سنین بالا و دچار چروک های بین ابرو به سراغ بوتاکس می روند. 
 • بوتاکس روشی درمانی و زیبایی است و ماندگاری بیشتری نسبت به روش آرایشی لمینت دارد. 
 • بوتاکس هیچ تاثیری روی موهای ابرو ندارد و تنها موجب فلج سازی عضلات می شود، اما لمینت بهترین انتخاب برای ابروهای کرکی و کمرنگ است.
 • بعد از لمینت نیاز به مراقبت جدی ندارید و خبری از درد و ناراحتی نیست. اما بوتاکس بعد از تزریق ممکن است موجب کبودی و تورم شود. البته این موضوع آنچنان نگران کننده نیست و بعد از چند روز رفع می شود.

اگر اهل مطالعه هستید مقاله بوتاکس چیست را مطالعه کنید.

بهترین روش بالا بردن ابرو 

میان روش های مختلف آرایشی و جراحی، تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو محبوبیت بالایی دارد. این روش بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش انجام می شود و در کوتاه ترین زمان، بهترین نتیجه را به نمایش می گذارد. با گذشت زمان، ماهیچه ها خطوطی بین ابروها ایجاد می کنند. بسیاری از افراد در دهه 40 سالگی با خطوط و افتادگی ابروها روبرو می شوند. اما دیدن خطوط در سنین 30 و حتی دهه 20 سالگی اصلا غیرعادی نیست. 

تزریق بوتاکس موجب می شود چشم ها بازتر دیده شود و با حذف خطوط، دیگر خبری از ظاهر خسته یا غمگین حاصل از افتادگی ابروها نخواهد بود. حتی برخی افراد از این فرصت استفاده می کنند و با تزریق در قسمت انتهایی ابرو از شل شدن عضلات این ناحیه سود می برند. حال اگر فکری برای افتادگی ابروها نکنید، به مرور زمان منجر به پایین آمدن پلک ها می شود و حتی ممکن است به انتخاب جراحی بلفاروپلاستی مجبور شوید. ماهیچه های پیشانی با افزایش انقباض پذیری منجر به شیارهای افقی روی پیشانی می شود. از طرفی، بوتاکس موجب می شود ماهیچه ها بدون حرکت باقی مانند. با شل شدن ماهیچه ها، پوست صاف می شود و خطوط و چین و چروک ها از بین می رود.

بوتاکس از 3 الی 6 ماهگی اثر خود را حفظ می کند. همانطور که عضلات به مرور زمان به جای خود بازمی گردند، همچنان احتمال بروز چین و چروک های جدید وجود دارد. پس تمدید دوباره بوتاکس در این مواقع کاملا ایمن است.

چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره؟

 

تزریق بوتاکس در فرایند کوتاه مدتی به پایان می رسد و اثرگذاری آن با توجه به نوع برند، محل تزریق و تکنیک پزشک متفاوت است. اما به طور کلی، اثرات آن را از روز سوم تا پایان سه هفته کاملا مشخص می شود. بیشتر افراد در این بازه زمانی شاهد اثرات فوق العاده بوتاکس هستند و بازه زمانی مشخص برای مشاهده اثرات این روش، برای هر فردی متفاوت است. برای مثال، برخی ها بعد از 7 روز اثرات بوتاکس را به طور کامل مشاهده می کنند و برخی دیگر به طی کردن حدود 2 هفته زمان نیاز دارند.

مراقبت های بعد از بوتاکس ابرو 

بعد از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو لازم نکات گفته شده در زیر را رعایت کنید: 

لمس ناحیه تزریق ممنوع:

بعد از تزریق، محل تحت درمان را لمس نکنید. این کار ممکن است موجب انتقال بوتاکس به دیگر نواحی شود و با اثرات ناخواسته بوتاکس روبرو شوید. 

با اعمال فشار در محل تزریق شده، بوتاکس در صورت جا به جا می شود و احتمال بروز مشکلاتی همچون عیوب و اختلالات بافتی افزایش می یابد. 

ورزش نکنید:

 در روزهای اولیه بعد از تزریق بوتاکس، فعالیت های فیزیکی سنگین انجام ندهید. ورزش کردن موجب جابه جایی بوتاکس در صورت می شود و اثرات ناگواری به بار می آورد. به خوبی استراحت کنید و بعد از اثربخشی بوتاکس، می توانید به تمرینات ورزشی بازگردید.

مصرف داروهای تجویزی:

اگر پزشک برای کاهش آلرژیک یا جوش های پوستی داروهایی همچون آنتی هیستامین تجویز کرده است، با دقت آن ها را مصرف کنید. این دارو به کاهش علائم بوتاکس کمک می کند و موجب می شود سریعا دوره نقاهت را طی کنید. 

مصرف الکل ممنوع:

الکل مانع جذب بوتاکس می شود و در اثرگذاری آن اختلال ایجاد می کند. بهتر است مصرف نوشیدنی های الکلی را به حداقل 24 ساعت بعد از تزریق موکول کنید.

رعایت نظافت پوست:

پوست خود را تمیز نگه دارید و سعی کنید قبل از تزریق از لوازم آرایشی استفاده نکنید. زیرا حدود 24 ساعت نباید صورت خود را بشویید یا استحمام کنید.

استفاده از کمپرس یخ:

یکی از نکات مراقبتی تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو، استفاده از کمپرس یخ است. این کار احتمال کبودی و تورم را کاهش می دهد و موجب کاهش دمای ناحیه بوتاکس می شود. سعی کنید بلافاصله بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده و هر چند ساعت یکبار این کار را تکرار کنید.

به پشت بخوابید:

برای دو شب به پشت بخوابید تا به ناحیه پیشانی فشار وارد نشود. از بالش مناسبی استفاده کنید و هرگز روی شکم نخوابید. بعد از سه الی چهار روز می توانید بدون مشکلی به شکل دلخواهی بخوابید.

عوارض بوتاکس ابرو

از عوارض بوتاکس ابرو میتوان به عدم تقارن ابرو ، پایین افتادن ابرو، پشیمانی از تزریق بوتاکس  و البته بالا رفتن یا شیطانی شدن ابرو اشاره کرد که مختصر موارد را توضیح میدهیم .

 

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس 

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس 

گاهی اوقات به دلیل تزریق نادرست یا جا به جایی ماده بوتاکس با عدم تقارن ابروها روبرو می شوید. البته برخی ها به دلایل ژنتیک یا بیماری های خاص با مشکل عدم تقارن ابروها مواجه هستند. بروز این این اتفاق تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد که برای رفع آن روش های مختلفی وجود دارد. اگر این اتفاق بعد از تزریق بوتاکس رخ دهد، با ترمیم دوباره به راحتی مشکل حل می شود. روش های دیگر مانند میکروپیگمنتیشن یا تتو برای درمان عدم تقارن وجود دارد که تا حدودی در ایجاد قرینگی تاثیرگذارند. 

در حال حاضر بیشتر افراد از بوتاکس برای ترمیم حالت ابروها استفاده می کنند و به کمک ماهیچه های صورت موقعیت ابروها به راحتی تغییر می یابد. پزشکان با شناسایی عضله های صورت و بررسی موقعیت ابروها، تزریق تخصصی را آغاز می کنند و به مدت 6 الی 13 ماه مشکل عدم قرینگی رفع خواهد شد

 

اگر اهل پادکست هستید پادکست درمان پتوز ناشی از تزریق بوتاکس را بشنوید.

 

پایین افتادن ابرو بعد از بوتاکس 

گاهی اوقات نتیجه تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو رضایت بخش نیست و فرد تصمیم می گیرد ابروها در موقعیت پایین تری قرار گیرد. اگرچه اکثر پزشکان محتاطانه عمل می کنند و قبل از مشاهده واکنش بدن، از تزریق بیش از حد جلوگیری می کنند، در صورت عدم رضایت بهتر است تا برگشت حالت ابروها صبور باشید. 

متاسفانه هیچ روشی برای برای بازگشت نتیجه بوتاکس وجود ندارد. پس توصیه می شود به متخصص حرفه ای و کاربلد در این حوزه مراجعه و از برندهای معتبر برای تزریق استفاده کنید. همچنین قبل از تزریق در مورد خواسته ها و نظرتان دلخواه تان با پزشک مشورت نمایید.

پشیمانی از بوتاکس ابرو 

یکی از دلایلی که موجب می شود شخص به دنبال از بین بردن اثرات بوتاکس رود، عدم آگاهی و تحقیق است. آشنایی با این روش و اثرات آن روی ابروها موجب می شود انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید و از تغییرات ابروها و پیشانی پیشمان نشوید. همچنین مراجعه نزد افراد غیرمتخصص و بدون تجربه اثرات ناخوشایندی به همراه دارد. اگر این روش زیبایی را نزد متخصصان با تجربه و کاربلد انجام دهید، درصد پشیمانی بسیار کاهش می یابد و احتمال تزریق نادرست یا بیش از حد به صفر می رسد. به طور کلی، ماندگاری بوتاکس موقت است و در صورت پشیمانی از انجام آن تنها کافی است برای تمدید اقدام نکنید. 

دلیل شیطانی شدن ابروها بعد از بوتاکس

اگر بوتاکس به درستی و کاملا اصولی انجام شود، هیچ گاه شیطانی شدن ابروها را مشاهده نخواهید کرد. در ناحیه پیشانی دو نوع عضله وجود دارد که عضله های بالابرنده وظیفه بالا بردن ابروها را دارند و عضلات پایین آورنده موجب اخم شدن یا پایین آمدن پیشانی می شود. موقعیت ابروها نیز نتیجه تعامل این دو گروه است که در صورت شل شدن بیش از حد عضلات پایین آورنده، احتمالا با شیطانی شدن ابروها مواجه می شوید. پس بسیار مهم است که بوتاکس در نواحی درست و در دوز مناسب تزریق و مانع افتادگی یا بالا رفتن بیش از حد ابروها شود. 

دکتر بیدکی یکی از پزشکان حاذق و باتجربه در زمینه تزریق بوتاکس و دیگر خدماتی زیبایی چهره است که سالیان بسیاری فعالیت دارد و به خوبی توانسته رضایت اکثر مخاطبین را جلب کند. همچینین شما میتوانید با دریافت نوبت از مطب دکتر بیدکی موارد زیبایی خود را انجام دهید . ایشان یک سری کتاب های آموزشی تزریق بوتاکس، لیفت با نخ و … به چاپ رسانده  و در این زمینه به مهارت بالایی رسیده است. دکترهای مختلفی با کمک دوره های آموزش دکتر بیدکی آشنا هستند و با کمک ایشان به دانش های زیبایی خود افزوده اند.

 همچنین شما میتوانید سوالات خودتون رو در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا خانم دکتر در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

 

توجه :این مقاله از سری مقاله های عمومی وب سایت می باشد.

 

بهترین روش بالا بردن ابرو چیست؟

میان روش های مختلف آرایشی و جراحی، تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو محبوبیت بالایی دارد. این روش بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش انجام می شود و در کوتاه ترین زمان، بهترین نتیجه را به نمایش می گذارد. با گذشت زمان، ماهیچه ها خطوطی بین ابروها ایجاد می کنند.

چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره؟

تزریق بوتاکس در فرایند کوتاه مدتی به پایان می رسد و اثرگذاری آن با توجه به نوع برند، محل تزریق و تکنیک پزشک متفاوت است. اما به طور کلی، اثرات آن را از روز سوم تا پایان سه هفته کاملا مشخص می شود. بیشتر افراد در این بازه زمانی شاهد اثرات فوق العاده بوتاکس هستند و بازه زمانی مشخص برای مشاهده اثرات این روش، برای هر فردی متفاوت است.

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس ؟

گاهی اوقات به دلیل تزریق نادرست یا جا به جایی ماده بوتاکس با عدم تقارن ابروها روبرو می شوید. البته برخی ها به دلایل ژنتیک یا بیماری های خاص با مشکل عدم تقارن ابروها مواجه هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید.
×