آموزش اسکین کر رایگان

آموزش اسکین کر رایگان

دسترسی سریع به عنوان های مطالب :

اسکین کر چیست؟

اسکین کر به روش ها و تکنیک هایی گفته می‌شود که در جهت سلامت و ارتقا کیفیت پوست انجام می‌شود. هدف مراقبت از پوست تامین شادابی، سلامت و پیشگیری از پیری زودرس پوست، به وجود آمدن آکنه و لک است. به تکنیک‌های مراقبت از پوست یا اسکین کر ، فیشیال هم گفته می‌شود.  فیشیال یا مراقبت از پوست یا اسکین کر شامل دو مرحله پاکسازی اولیه پوست و استفاده از تکنیک های پیشرفته با دستگاه و مواد است. آموزش اسکین کر رایگان یا مراقبت از پوست تحت حمایت سازمان فنی و حرفه ای است و کارآموز می‌تواند پس از شرکت در دوره و قبولی در آزمون سراسری سازمان، مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کند و وارد بازار کار شود. اسکین کر یا دوره مراقبت از پوست یکی از پر طرفدارترین رشته‌های فنی و حرفه ای است.

اسکین کر چیست؟ - آموزش اسکین کر رایگان

 

تفاوت اسکین کر و فیشیال

ممکن است این سوال مطرح باشد که آموزش اسکین کر رایگان و تفاوت آن با فیشیال یا پاکسازی چیست؟ در پاسخ می توان گفت اسکین کر skin care ، فیشیال و تکنیک مراقبت از پوست یک واژه هستند و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. به تکنیک مراقبت از پوست در برخی از کشورها بخصوص اروپا و امریکا اصلاح اسکین کر یا بیوتی تراپی و در بعضی کشورها مثل کره و سمت شرق دنیا فیشیال گفته می‌شود. برخی از فیشیالیست‌ها این دو را متفاوت از هم می‌دانند و معتقدند که کار فیشیال تخصصی تر از اسکین تراپی است. آنها می‌گویند اسکین کر مرحله مقدماتی مراقبت از پوست است که شامل پاکسازی اولیه پوست می‌شود، اما تکنیک فیشیال مرحله تخصصی مراقبت از پوست است که علاوه بر استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر کار درمان مشکلات پوست را شامل می‌شود.

تفاوت اسکین کر و فیشیال

 

اسکین تراپیست یا فیشیالیست یا فیشال کار کیست؟

به فردیکه دوره مراقبت از پوست را گذرانده باشد و مهارت کافی در آن پیدا کرده باشد اسکین تراپیست یا فیشیالیست گفته می‌شود. برخی افراد ممکن است تصور کنند اگر به صورت سنتی کار مراقبت از پوست را یاد گرفته باشند فیشیال کار یا فیشیالیست شده اند. در حالیکه کسی که به صورت حرفه ای فیشیالیست یا اسکین تراپیست می‌شود باید مدرک معتبر مثل مدرک مراقبت از پوست سازمان فنی حرفه ای را کسب کرده باشد.

فیشیال کار یا اسکین تراپیست چه خدماتی را می تواند ارائه کند؟

یک فیشیالیست یا اسکین تراپیس باید قادر باشد:

 • با بیمار مشاوره کند، مشکلات و خواسته های او را بررسی کند.
 • پوست بیمار را بررسی و معاینه کند و مشکلات آن را تشخیص دهد.
 • بتواند با دستگاه‌های مخصوص تشخیص مشکل مثل اسکنر پوست بیمار را بررسی کند.
 • درباره روش های درمان با بیمار صحبت کند.
 • روش تمیز و در صورت لزوم استریل کردن وسایل کار را بلد باشد
 • قبل از شروع درمان پوست بیمار را پاکسازی کند.
 • نوع پوست بیمار را تشخیص دهد و محصولات یا لوازم فیشیال متناسب با پوست بیمار را استفاده کند.
 • برنامه درمانی منظم با دستگاه‌ها و مواد درمانی تنظیم کند.
 • مهارت استفاده از دستگاه های اسکین تراپی را بلد باشد.
 • انواع روش‌های لایه برداری را بلد باشد.
 • انواع ماسک ها و روش های استفاده از آنها را بداند.
 • به درمانجو مراقبت‌ها و راهنمایی‌های لازم را آموزش دهد.

آموزش اسکین کر رایگان

برای دریافت مدرک اسکین تراپی یا فیشیال چگونه باید اقدام کرد؟

برای دریافت مدرک فیشیال پوست یا اسکین تراپی شما می‌توانید در آموزشگاه هایی که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کار می کنند دوره آموزش را طی کنید.  پس از دوره در آزمون کتبی و شفاهی آن شرکت کنید. پس از قبولی در این آزمون ها طی یک فرآیند دو ماهه مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای برای شما صادر و به آدرس شما ارسال می‌گردد. مدرک فشیال سازمان فنی و حرفه ای یک مدرک معتبری است که با آن می توانید مشغول به کار شوید. مدرک اسکین کر فنی حرفه ای قابل ترجمه بوده و برای استفاده در کشورهای دیگر و مهاجرت معتبر است.

جهت آشنایی با دوره های آموزش اسکین کر مجموعه دکتر بیدکی با شماره 09128391356 خانم رکنی مسئول کلاس ها تماس بگیرید. این دوره ها در سه فرم متفاوت برگزار می‌شود. آموزش اسکین کر جامع صفر تا صد، آموزش اسکین کر جامع صفر تا صد ویژه آقایان و آموزش اسکین کر جامع صفر تا صد ویژه پزشکان. اصول و ساختار این سه فرمت با هم یکی است ولی برحسب نوع مخاطب سطح کلاس ها متفاوت است

حداقل تحصیلات برای گذراندن دوره فیشیال چیست؟

از آنجا که یاد گرفتن مهارت و حرفه اسکین تراپی مستلزم یادگیری مباحث مهم و تخصصی در حوزه پوست و مراقبت آن است حداقل تحصیلات برای گذراندن دوره حرفه ای فیشیال دیپلم و بالاتر تا سطح دکتری است. فیشیال و مراقبت از پوست یکی از مهارت‌هایی است که پزشکان هم باید به صورت حرفه ای بلد باشند.

آموزش اسکین کر ویژه پزشکان با مدرک فنی و حرفه ای

واژه آموزش اسکین کر رایگان و فیلدکاری آن که در نهایت منجر به حرفه اسکین تراپی و فیشیال می‌شود این تصور را ایجاد می‌کند که این حرفه یا مهارت یک دانش ابتدایی و همگانی بوده و مناسب سطح پزشکان نیست و یا لزومی ندارد پزشکان هم دانش اسکین کر را یاد بگیرند. در حالیکه سرفصل های آموزشی این حرفه نشان می‌دهد برای فیشیالیست شدن دانش بسیار بالا و قوی باید داشت و از طرفی پایه خدمات پوست و زیبایی در هر سطح و حرفه که باشد دانش مراقبت از پوست و یادگیری مهارت‌های تخصصی درمان مشکلات عمومی مراجعین از جمله لک، آکنه و … است. اگر چه پزشکان در دانشگاه مشکلات و بیماری های پوست را یاد گرفته‌اند و برای نسخه نویسی داروهای لازم را می‌شناسند. اما همه می دانیم که شایعترین مشکلاتی که بیماران برای آن به مطب های زیبایی و خدمات پوست مراجعه می‌کنند موضوعاتی مثل خشکی و چربی پوست است که به دنبال آن مشکلاتی مثل آکنه، جوش یا پوست حساس و … به وجود می‌آیند. این مشکلات در واقع یک بیماری نیست بلکه فازهایی از زندگی هر فرد است که با مراقبت مناسب کنترل می‌شود. در یک سطح این مراقبت عمومی هست مثل تمام اطلاعاتی که هر فرد برای زندگی بهتر نیاز دارد. اما در یک سطح دیگر خارج از کنترل و دانش فردی است و نیاز به مراقبت حرفه‌ای دارد. یک پزشک حاذق و علاقمند به فعالیت در حوزه زیبایی و پوست نه تنها باید با این دانش آشنا باشد بلکه به صورت حرفه‌ای بایستی با اصول کار و نحوه و مراحل مراقبت های پایه و تخصصی پوست آشنا باشد. اگر چه خدمات پاکسازی پوست در مطب را یک اپراتور اسکین تراپیست می‌تواند انجام دهد ولی این پزشک است که باید با اصول کار و معاینه و تشخیص مشکل بیمار را بلد باشد تا بتواند برای بیمار خدمات مناسب و پروتکل درمانی مناسب را ارائه دهد. برای آشنایی بیشتر با سرفصل های دوره آموزش اسکین کر و نحوه برگزاری دوره آموزش مراقبت از پوست ویژه پزشکان با مدرک فنی و حرفه ای می‌توانید با شماره 09128391356 خانم رکنی تماس بگیرید.

آموزش اسکین کر رایگان
آموزش اسکین کر ویژه پزشکان با مدرک فنی و حرفه ای

بررسی بازار کار پاکسازی پوست در ایران و جهان

موضوع زیبایی و سلامت پوست در سال های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است. آمار مراجعین به مطب های زیبایی و خدمات فیشیال روز به روز در حال افزایش است. با توجه به اینکه نیاز مقدمه رونق یک حرفه است، بازار کار این حرفه نیز مانند سایر رشته‌های زیبایی از چشم‌انداز خوبی برخوردار است. با این حال با توجه به اینکه این حرفه یک رشته لوکس محسوب می‌شود ارائه خدمات آن هم در سطوح متفاوت و البته گران هم قابل انجام است و ممکن است در مناطق مختلف یک شهر و شهرهای مختلف بازار کار یکسان نباشد.

 یک فیشیال کار  و یا اسکین تراپیست به چه صورت می‌تواند فعالیت کند؟

یک فیشیال کار می تواند به دو صورت در حرفه خود مشغول به کار شود:

شکل اول: در مراکزی مثل مطب‌ها و کلینیک های زیبایی، سالن های زیبایی و مراکز اسپا استخدام شود.

شکل دوم: در صورتیکه تمایل داشته باشد به صورت فردی سرمایه گذاری کند می تواند با مرکز خدمات مراقبت از پوست به صورت شخصی فعالیت کند.

دوره جامع آموزش مراقبت پوست، مو و زیبایی یا دوره آموزش اسکین کر یک دوره کاملاً کاربردی است که در مجموعه‌ی دکتر بیدکی برگزار می‌شود. در این دوره شما از مشاوره تا نسخه نویسی را یاد می‌گیرید و در نهایت با دریافت مدرک سازمان فنی حرفه ای می توانید.

برای دیدن سرفصل های آموزش پایه پاکسازی پوست در مجموعه دکتر بیدکی به لینک زیر مراجعه کنید.

برای دیدن سرفصل های آموزش اسکین کر پیشرفته (فیشیال پیشرفته) مجموعه دکتر بیدکی به لینک مراجعه کنید.

 برای دیدن چگونگی برگزاری کلاس های آموزش اسکین کر ویژه پزشکان دکتر بیدکی به لینک زیر مراجعه کنید.

جهت مشاوره و رزرو وارد مستقیماً با مشاور و مربی ورکشاپ ها، خانم مهرانگیز رکنی 09128391356 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف ویژه به مناسبت یلدا

30% OFF

مهلت تا پایان تخفیف باقی است

 • 00
  روز
 • 00
  ساعت
 • 00
  دقیقه

فرصت را از دست ندهید

سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید.
×